Судівство по-новому вражає: «Кіборга» з Донецького аеропорту засудили до тюремного терміну за «крадіжку» прапора

7822На Вінничині на три роки засудили двічі пораненого захисника Донецького аеропорту з ІІ групою інвалідності після війни на Сході бійця Миколу Лаврика за крадіжку Державного прапора. Стяг оцінили в 300 гривень і дали максимальне з передбачених статтею покарання.

Лаврик розповідає, що прапор висів на зігнутій трубі на в’їзді в село Бандишівку – брудний і пом’ятий, немов ганчірка. «Кіборг» каже, що зняв його, бо на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирають за прапор, йдеться на сайті ТСН, повідомляє 24.

Якось усередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані знаходитися. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе, – розповів Микола Лаврик.

Наступного дня сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під статтю.

«Голова сільської ради надав на довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень», – розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

Крім поранень (у медичній довідці записано, що втрата працездатності у бійця становить 70%), Микола Лаврик захворів на гепатит С. В той час, коли лікувався у Вінниці в госпіталі для ветеранів, у нього дома поліція провела обшук і вилучила прапор. В цей час дома була лише мама бійця.

Поліція забрала інший прапор. Вилучене ними знамено мені подарували волонтери. Той прапор, що я зняв при в’їзді у Бандишівку, висить біля будинку. Тому буду просити суд долучити його до справи,
розповів Микола Лаврик.

Суд ухвалив покарати АТОвця трьома роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший і під статтю не підпадає.

«Закупили такий самий прапор, який вартує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень», – каже адвокат Олександр Гардецький.

До послуг юриста «кіборг» вдався лише після того, як почув вирок і зрозумів потребу в апеляції. Під час роботи адвокат з’ясував чимало цікавого, зокрема й те, що насправді прапор за нібито 300 гривень на балансі сільради не перебував.

Однак тепер уже й сам сільський голова запевняє, що заяву в поліцію не писав.

«Я в усній формі в телефонному режимі сказав – і все», – твердить сільський голова с. Бандишівка Микола Антонюк.

У матеріалах досудового розслідування зазначено, що Лаврик викрав прапор сільської ради, вартістю 300 гривень. Насправді, як пояснив адвокат, сільський голова не надав документів, які б підтверджували, що знамено є власністю громади і коштує названу суму. Зате його підзахисний придбав у магазині прапор за 65 гривень і повернув його на місце. Пізніше голова села вже говорив, що прапор не є власністю громади, що це його особисте знамено, що він придбав матерію за власні кошти і йому пошили прапор, а він почепив його при в’їзді в село.

Роботу поліції та прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань.

«Ми перед ним вибачилися за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика дома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які дійсно не провели, як положено, перевірку по даному кримінальному провадженню, будуть покарані», – пообіцяв Жучковський.

Якщо буде провина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх також покараємо. Ніхто оце залишати так не буде, – переконує керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Апеляційний суд Вінницької області 31 січня скасував це рішення і повернув справу на повторний розгляд. Але після виїзду в район преси та групи активістів і після заперечень Вінницької обласної прокуратури, справу кіборга-«прапороносця» мають закрити за відсутністю складу злочину та абсурдністю звинувачення.

Comments

comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud